Главная Блоги Олесь Бузина Технологія майбутнього для інтернет сайтів

Блоги на BUZINA.ORG

«Слова мудрых — как иглы и как вбитые гвозди, и составители их — от единого пастыря». (с) Екклесиаст

Технологія майбутнього для інтернет сайтів

Олесь Бузина
Олесь Бузина
Олесь Бузина еще не создал свою биографию
Пользователя сейчас на сайте нет
Янв 11 в О политике Комментариев: 0

11.01.2015

Всі сучасні веб-адреси починаються з поєднання «http://» - незважаючи на те що в браузері це набирати не обов'язково. Літери «HTTP» означають «HyperText Transfer Protocol», тобто «протокол передачі гіпертексту», який являє собою технологію пересилання даних веб-сторінок від віддаленого серверу до клієнтського комп'ютера. Протокол HTTP розроблений Тімом Бернерсом-Лі ще в березні 1991 року, і з тих пір він не дуже змінився. До речі, сам сер Бернерс-Лі потім неодноразово зізнавався, що подвійний слеш на початку URL з'явився помилково і абсолютно нічого не означає. Між тим у протоколі HTTP присутня безліч давно непотрібних анахронізмів, які лише уповільнюють час завантаження сторінки в браузері, і тому фахівці ведуть роботу по заміні його на відповідає сучасним вимогам варіант HTTP2. Між іншим, ви можете установить часы на сайт всього в декілька кліків, детальніше на сайті ibooked.ru

Чотири роки тому в Google розпочали розробку нового варіанту HTTP, що отримав назву SPDY (вимовляється як «спіді»). Основним завданням створення SPDY було саме прискорення завантаження сторінок. При використанні HTTP для завантаження однієї сторінки клієнтський комп'ютер відправляє на веб-сервер десятки різних запитів. SPDY дозволяє прискорити цей процес за допомогою технології мультиплексування, коли кілька сигналів зводяться в один, а також завдяки системі пріоритизації найбільш важливих запитів.
За останніми даними Google, технологія SPDY дозволяє прискорити завантаження типової сторінки Google News приблизно на 45%. І, так, вона доступна вже сьогодні в усіх останніх версій популярних браузерів - починаючи з Chrome і Firefox і закінчуючи Internet Explorer в Windows 8 і 8.1.

Але, на жаль, поки дуже невелика кількість сайтів в інтернеті оптимізовано під технологію SPDY. Перевірити, чи підтримує конкретний ресурс SPDY, можна на сторінці SPDYCHECK, просто ввівши URL-адресу потрібного сайту. На момент написання цих рядків нову технологію підтримували такі популярні сайти, як Facebook, Twitter і WordPress. Однак ні Lenta.Ru ні Вікіпедія, ні LiveJournal SPDY похвалитися цим поки не можуть.

Швидше за все, SPDY стане частиною нового стандарту HTTP2, розробка якої в даний час триває. Впровадження таких стандартів здатне зайняти роки, однак після цього багато сайтів будуть грузиться на терміналах практично миттєво.

Просмотров: 1612
Поставьте свою оценку этому материалу
0 голоса(a/ов)
 

123

Disclaimer (письменный отказ от ответственности):
Администрация сайта BUZINA.ORG не несет ответственности за информацию, размещенную третьими лицами в комментариях, на форуме и блогах, а также может не разделять точку зрения авторов.

Наверх